Whatsapp

Tekno Yangın ve Havalandırma Sistemleri

TEKNO YANGIN, kurulduğu 1985 yılından beri konusunda uzman kadrosu ile yurt içi ve yurt dışında operasyonel sistem tasarım, uygulama ve geliştirme projeleri gerçekleştirmektedir. TEKNO YANGIN olarak; müteahhitlere, taşeron firmalara ve son kullanıcılara hizmet vermekteyiz.


Second Feature

Write what the customer would like to know,
not what you want to show.

Second Feature

Write what the customer would like to know,
not what you want to show.

Second Feature

Write what the customer would like to know,
not what you want to show.


Faaliyet Alanlarımız:

Sunduğu tüm hizmetlerde yüksek müşteri memnuniyetini kendisine ilke edinmiş olan firmamız geniş onaylı malzeme portföyü ve 600m² deposuyla stoklu olarak hizmet vermektedir.

  • Sulu, sulu-köpüklü yangın sistemleri tasarımı ve malzemelerinin temini,

  • Gazlı söndürme sistemleri tasarım ve malzeme temini,

  • Duman tahliye kapağı tasarım, duman simülasyonu ve malzeme temini,

  • Tesis ve binaların yangın sistem kontrollarının yapılması,

  • Özel tasarım yangın söndürme sistemleri,

 
Sulu Söndürme Sistemleri

 İnsanların  yoğun  olarak  bulundukları;  büyük  binalar, AVM’ler, depolama alanları, fabrikalarda yangının söndürülmesi veya kontrol altında alınabilmesi

için sulu söndürme sistemleri(sprinkler) tercih edilir. Bu sistemin en belirgin özelliği çok geniş alanları kontrol edebilmesi ve sadece yangın olan bölgede otomatik olarak devreye girmesidir.

 


Köpüklü Yangın Söndürme Sistemleri

 Bu  sistemler,  akaryakıt  ve  kimyevi  madde  tabanlı yangınlarda kullanılır. Oluşan yangın yüksek ısılı, büyük alevli olduğundan yüksek tehlike yangın sınıfına  girmektedir.  Bu  tip  yangınları  söndürmek  için  hava  ile  irtibatın  tamamen  kesilmesi gerekmektedir. Köpüklü sistemler; hem soğutma hem de yangını örtme özelliği ile bunu etkin bir şekilde yerine getirirler.


 

Yangın Pompaları

Yangın  pompaları,  yangın  söndürme  sistemlerinin  en  başında  yer  alan,  söndürücü  su  veya kimyasalları  basınçlandırıp,  yangın  bölgesine  gönderen  ana  elemanlardır.  Yangın  durumunda ihtiyaç duyulan basınç ve debiyi verebilecek, talep edilen standartlarda (NFPA 20) dizayn edilmiş ve bu performansı salayabilecek bileşenlerden oluşmuktadır. Bu nedenle; seçimi, tasarımı, çeşitli yangın onaylarına (UL/FM) sahip olması yaşamsal önemdedir.

 


Özel Söndürme Sistemleri

Kuru  kimyasal,  sulu  ve  köpüklü  söndürme  sistemlerinin,  korunan  alandaki  cihazlara  zarar verebileceği, söndürme süresinin kısa tutulmasının istendiği durumlarda tercih edilir. Gaz olarak FM200 ve CO2 kullanılabilir. FM200, Halon gazı yerine kullanılmaya başlanmıştır. Çevre dostu ve atmosferik ömrü kısa bir gazdır. Ozana zarar vermez. ODP değeri 0’dır. Renksiz ve kokusuzdur

 


Duman ve Isı Tahliye Sistemleri

angın sırasında oluşan sıcak yanma gazları (Duman), ortamın en üstünden başlayarak, aşağı ve yanlara doğru harekete geçer. Böylece alanın tümüne yangını yayar. Yangının yayılma hızı, yanan materyallerin, yanma sırasında yaydıkları ısı enerjisine göre değişir. Bu ısı enerjisinin büyük bir kısmı duman gazları ile ortama yayılır ve tüm alana yangını taşır. Yangının kısa sürede yayılması ve  sprinkler  sistemi  ve  benzeri  yangınla  mücadele  sistemlerinin  yetersiz  kalması  durumunda, yangının mevzii kılınması için, yangın bölgesindeki doğal havalandırma kapakları, otomatik veya manuel açılarak dumanın bina dışına atılması sağlanır.

 


Pasif Koruma Sistemleri

Yangın  sırasında  duman  ve  ısı,  bina  bölümleri  arasındaki  boşluklardan  diğerine  geçerek  yangının yayılmasına  sebep  olur.  Bu  boşlukları,  yangın  esnasında  genleşerek  kapatan  malzemelere  (macun, harç, battaniye) yangın durdurucu (Firestop) malzemeler denir.

 


Simülasyon

Pyrosim, Yangın Dinamiği Simülatörü (FDS) İçin Grafiksel Bir Kullanıcı Arayüzüdür. Pyrosim, Karmaşık Yangın Modellerinin Detaylarını Hızla Oluşturmanıza ve Yönetmenize Yardımcı Olur.

 


Algılama Sistemleri

Yangın algılama ve alarm sistemleri her türlü yapı, bina, tesis ve işletmelerde çıkabilecek yangınları daha başlangıçaşamasında tespit etmek, binada yaşayanları bu durumdan haberdar etmek, gerekli güvenlik birimlerine ve itfaiyeye haber vermek amacıyla kurulan hem can hem de mal korumaya yönelik sistemlerdir.

 


Sanal Gerçekçi Projeler

Kullanılan mühendislik programları sayesinde üç boyutlu projeler elde edilerek daha detaylı çalışmalar hedeflenmektedir.

 


Telefon

+90-216-3278505

Mobil

+90-537 308 22 81E-Posta

info@teknoyangin.com.tr

Adres

Acıbadem Caddesi İbrahimaga Konutları   No:73 A:2 D:4   İstanbul Kadikoy 34718   Türkiye