Galvanizli Çelik Boruların Yangın Sprinkler Sistemlerindeki Önemi ve Avantajları

3/26/20241 min read

Yangın sprinkler endüstrisinde galvanizli çelik boruların kullanımı inşaat malzemesinin tamamen yanlış uygulanması.

Sonuç şu ki Galvanizli çelik için boruların içinde bulunması gereken koşullar Boruların oksijen korozyonuna karşı etkili olması, yani tamamen kuru olması da gereklidir. siyah çelik boruların kullanımı için idealdir. Belirtildiği gibi deliller borunun içindeki aynı koşullar altında siyah çeliğin siyah çelik borulardaki aşındırıcı etki nedeniyle galvanizli çelikten daha iyi performans gösterir kadar yerel değildir. Borunun dış yüzeyi ile ilgili olarak, daha fazlasını sağlar yerine atmosferik paslanmayı önlemek için çelik boruları siyaha boyamak mantıklıdır. Galvanizli çelik için prim ödeyin.

Siyah çelikten galvanizli çeliğe dönüştürmenin asıl amacı kuru ve ön tepkimeli yangın sprinklerinde geliştirilmiş korozyon koruması anlamına gelir Sistemler iyi niyetliydi. Ancak sahadan elde edilen bilimsel veriler altında galvanizli çelik boruların zayıf performansını açıkça ortaya koymuştur. kuru ve ön tepkimeli yangın sprinkler sistemlerinde mevcut olan tipik koşullar.

Tüm Kanıtların tümü değişim için zorlayıcı bir argüman sunuyor.

Yangın sprinkler endüstrisinin yangın söndürme sistemini tamamen ortadan kaldırmayı düşünmesinin zamanı geldi. kuru ve ön tepkimeli yangın sprinkler sistemi için bir seçenek olarak galvanizli çelik kullanımı borular. Ayrıca ıslak borularda galvanizli çelik asla düşünülmemelidir.

Yangın sprinkler sistemi uygulamaları.

Siyah çelik borular en uygun maliyetlidir ilk kurulum maliyeti ve kullanıldığında uzun vadeli hizmet ömrü açısından yaklaşım Oksijen korozyonunu kontrol etmek için nitrojen inertleme ile birlikte. Bu doğru hem ıslak boru uygulamaları hem de kuru/ön reaksiyon uygulamaları için. Azot Oksijen korozyon kontrolü için bir araç olarak inertleştirme, aşağıdaki durumlardan herhangi birini teşkil etmez. kimyasal korozyon inhibitörleri kullanıldığında kaçınılmaz olan komplikasyonlar çalışan6