Simülasyon

PYROSİM / FSD

PYROSİM
PYROSİM
Pyrosim, Yangın Dinamiği Simülatörü (FDS) İçin Grafiksel Bir Kullanıcı Arayüzüdür. Pyrosim, Karmaşık Yangın Modellerinin Detaylarını Hızla Oluşturmanıza ve Detaylı Bir Şekilde Yönetmenize Yardımcı Olur.
CAD Modelleri Dosyaları kullanabilme
CAD Modelleri Dosyaları kullanabilme

CAD Modelleri Dosyaları Kullanabilme

PyroSim, AutoCAD DXF ve DWG dosyalarını içe aktarır. PyroSim bir DWG/DXF dosyasını içe aktardığında, tüm 3 boyutlu yüz verilerini engel olarak ve diğer tüm verileri (çizgiler, eğriler vb.) ayrı CAD verileri olarak ele alacaktır. Şeklin soldaki görüntüsü DWG dosyası yüz verilerini, sağdaki görüntü ise FDS analizinde kullanılacak ızgara gösterimini göstermektedir. Alternatif olarak, GIF, JPG veya PNG formatındaki bir çizim içe aktarılabilir ve daha sonra modelinizi doğrudan görüntünün üzerine hızlı bir şekilde çizmenize yardımcı olmak için arka plan olarak kullanılabilir.

Çoklu Meshlerin Yönetilmesi
Çoklu Meshlerin Yönetilmesi

Çoklu Meshlerin Yönetilmesi

PyroSim birden fazla ağ oluşturmanıza ve doğrulamanıza yardımcı olacak araçlar içerir. Çoklu ağlar şunları yapmanıza olanak tanır: işlemi hızlandırmak için paralel işlemeyi kullanma çözüm, hücre sayısını ve çözüm süresini azaltmak için ağlarınızı geometriye uygun hale getirin ve farklı ağların çözünürlüğünü ilgilenilen bölgelerin odağına göre değiştirin.


Entegre panel işleme
Entegre panel işleme

Entegre Paralel İşleme

PyroSim, MPI kullanarak paralel bir simülasyon başlatma desteğini içerir. Birden fazla çekirdeğe veya CPU'ya sahip tek bir makine için paralel işleme entegre bir araçtır ve tüm ayrıntılar sizin için yönetilir. Tek yapmanız gereken birden fazla ağ tanımlamak ve ardından çözüm menüsünden FDS Paralel Çalıştır'ı seçmektir. PyroSim ayrıca birden fazla bilgisayardan oluşan bir ağ kümesinde bir FDS simülasyonu çalıştıracak şekilde yükseltilebilir. PyroSim içinden bir küme simülasyonunu başlatmadan önce, düğüm yükleyicisi katılacak her bilgisayara kurulur. Artık simülasyonu istediğiniz sayıda bilgisayarda çalıştırabileceksiniz.

HVAC Sistemleri
HVAC Sistemleri

HVAC Sistemleri

FDS 6'daki önemli yeni özelliklerden biri HVAC (Isıtma, Havalandırma ve İklimlendirme) sistemlerinin CFD simülasyonuna entegrasyonudur. HVAC sistemi kirletici maddeleri ve ısıyı bina boyunca taşıyabilir. HVAC sistemleri kanallar, düğümler, fanlar, ısı eşanjörleri (hava bobinleri) ve damperler kullanılarak tanımlanır. Hepsi PyroSim'de düzenlenebilir ve görselleştirilebilir.

HVAC sistemi herhangi bir yangın analizinden bağımsız olarak akışı modelleyebilir. Ayrıca dumanı tahliye etmek veya merdiven boşluğu basıncını korumak için kullanıldığında bir binanın yangından korunma sisteminin bir parçası olarak da hizmet verebilirler.

Mevcut FPS Modellerini İçe Aktar
Mevcut FPS Modellerini İçe Aktar

Mevcut FDS Modellerini İçe Aktar

Mevcut bir FDS modeliniz varsa, bunu kolayca PyroSim'e aktarabilirsiniz. Tüm model bilgileri içe aktarılacak ve düzenleme ve görselleştirme için hazır olacaktır. Bu, PyroSim'e aktarılan bir FDS doğrulama modelini gösterir.

Duman Hareketi İzleme Sonrası İşlem
Duman Hareketi İzleme Sonrası İşlem

Duman Hareketi İzleme Sonrası İşlem

Analiz sırasında herhangi bir zamanda NIST'in Smokeview programı başlatılabilir. Bu program dumanı, sıcaklıkları, hızları, toksisiteyi ve FDS analizinin diğer çıktılarını görüntülemenizi sağlar. PyroSim ayrıca XY zaman geçmişi grafikleri için destek içerir.