Volon Yerüstü Kuru , Islak Kovanlı Yangın Hidrantları ve Yeraltı Islak Yangın Hidrantları

Volon Yangın Hidrantları, Yerüstü Kuru Kovanlı ve Islak Kovanlı Hidrantlar , NFPA 24, Yeraltı Hidrantı tip 2

Kuru kovanlı yerüstü yangın hidrantı Model 701 Volon

Kuru kovanlı yangın hidrantları öncelikle su şebekesinin yerdeki don bölgesinin altında bulunduğu donlu alanlar için tasarlanmıştır. AVK kuru namlulu yangın muslukları, yangından korunma uygulamaları için UL listeli ve FM onaylıdır ve AWWA C-502'yi karşılar veya aşar. 17,2 bar (250 PSI) çalışma basıncına göre derecelendirilmiştir ve yüksek performans, kolay onarım ve minimum işçilik ve envanter maliyetleri için tasarlanmıştır. Flanj girişli DN150mm ve NFPA 24 e uygundur.

Yüksek performans ve kolay onarım

Volon kuru kovanlı yangın hidrantları, sızıntıyı önleyen ve trafik çarpma aksaklıklarında kolay onarım olanağı sağlayan, kırılabilir bir flanş ve bir rot kolu kaplini ile tasarlanmıştır. Yangın musluğunun ana valfi, tamamen EPDM kauçukla kaplanmış sünek demir bir çekirdeğe sahiptir. Nozül bölümü 360 derece dönebilmektedir. Yangın hidrantının üst kısmı basınç altında tamir edilebilir.

Kuru kovanlı yangın musluğu, su ana seviyesinin hemen üzerinde bulunan iki drenaj çıkışına sahiptir. Ana vana diski, açma sırasında drenaj kanallarını toprak ve diğer yabancı maddelerden arındırmak amacıyla tasarlanmıştır, çünkü bu yabancı maddeler ana vana diskinin hasar görmesine neden olabilir. Ayrıca servis sonrası yangın hidrantı kapatıldığında varil tabandaki drenaj deliklerinden suyu tahliye edecektir.

Islak kovanlı yerüstü yangın hidrantları Model FIG7312, 7311

Islak kovanlı Yangın Hidrantı (Volon) AWWA C503 standardına uygundur. 250 PSI Çalışma Basıncı, 500 PSI Test Basıncı Hidrant namlusu, yüksek mukavemetli sünek demirden, ASTM A536, Sınıf 65-45-12'den yapılmıştır. 250 psi'lik nominal çalışma basıncı. AWWA C110/ANSI B16.1, Sınıf 125 veya ANSI B16.5 Sınıf 150RF delme düzenine göre 6” flanşlı giriş bağlantısı. Gövdeler patlamaya karşı dayanıklıdır ve isteğe bağlı ağır hizmet tipi silikon bronz veya paslanmaz çelikten yapılmıştır. Her bir valf düzeneği, üstün akış ve sızdırmazlık performansı için ekstra geniş hacimli bir lastik yuvayla donatılmıştır. Korozyona karşı koruma, iç ve dış kısımda özel epoksi kaplama ile sağlanmaktadır. Tüm nozullar, çok çeşitli nozul dişi özellikleriyle çıkarılabilir. Bağlantısı ve Çek Valf Düzeneğiyle Mevcuttur 10. İki ve üç yollu çıkışlar, NFPA 24 e uygundur.

Tip 2, Yeraltı Hidrantı

Islak kovanlı yeraltı yangın hidrantı (Volon) BS standarlarına uygundur ve su girişi Pn16 flanjlıdır.