Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri

Yangın algılama ve alarm sistemleri her türlü yapı, bina, tesis ve işletmelerde çıkabilecek yangınları daha başlangıç aşamasında tespit etmek, binada yaşayanları bu durumdan haberdar etmek, gerekli güvenlik birimlerine ve itfaiyeye haber vermek amacıyla kurulan hem can hem de mal korumaya yönelik sistemlerdir. Bütün güvenlik sistemleri önemli olmasına rağmen yangının bir binaya ve içinde yaşayanlara verebileceği zararlar düşünüldüğünde yangın algılamanın gerekliliği daha net anlaşılabilir.

Yangın algılama sistemleri, yürürlükteki yangından korunma yönetmeliklerine ve ilgili standartlara uygun olarak tasarlanmaktadır. Binalarda farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek çok çeşitli uygulamalar yapılabilmektedir. Günümüzdeki teknolojik yapılaşmada yüksek binalar, fabrikalar, iş merkezleri, hastaneler ve insanların yoğun olarak bulunduğu binalarda yangın algılama sistemleri ile diğer güvenlik ve kontrol sistemleri arasında entegrasyon ihtiyacı ve seviyesi her geçen gün artmaktadır.

Yangın güvenliği gereksinimleriniz ve diğer bina kontrol sistemleriyle entegrasyon düzeyi, sizin için kuracağımız sistemi belirlememizde rol oynar.

Yangın algılama sistemleri, yürürlükteki yangından korunma yönetmeliklerine ve tasarlanmaktadır. ilgili standartlara uygun olarak. bulunduğu binalarda yangın algılama sistemleri ile diğer güvenlik ve kontrol sistemleri hastaneler ve insanların yoğun olarak ve seviyesi her geçen gün artmaktadır. arasında entegrasyon ihtiyacı ve seviyesi her geçen gün artmaktadır. Yangın algılama ve alarm sisteminiz için başvurduğunuzda sizin için en uygun sistemi uygulayabilmek için bir dizi tespit ve değerlendirme çalışması yapılır. Yönetmelikler, standartlar ve özel gereksinimleriniz için tesisiniz ve işletmeniz analiz edilerek kapsamlı bir mühendislik çalışması yürütülür. Uygulamak istediğiniz yangın güvenliği tedbirleri görüşülür ve yangın algılama alarm sisteminin binanızdaki CCTV, acil anons ve seslendirme, geçiş kontrol ve bina otomasyonu ve asansör ile entegrasyon gerekliliği ve bunun düzeyi belirlenir.

Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri
Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri

AlarmCAD

AlarmCAD her türlü tasarım ihtiyacinı karşılamak için konvansiyonel ve adresli tüm algılama ve alarm cihazlarını destekler. Tüm bu bileșenleri; endüstriyel standartlara uygun olarak Microsoft Access veritabanı içinde tanımlanır. Tasarımlarınız şekil ve fonksiyon almakla beraber, 3 boyutlu ortamda işlenerek daha doğru ve gerçekçi olarak simüle edilir.